Rezerwy Legii Warszawa niespodziewanie odpadają z Pucharu Polski

Łukasz Grzywaczyk
Źródło: Akademia Piłkarska Legii Warszawa | Legionovia Legionowo

W ramach ćwierćfinałowego starcia Mazowieckiego Pucharu Polski doszło do spotkania Legionovii Legionowo z rezerwami Legii Warszawa. Druga drużyna stołecznego klubu nieoczekiwanie przegrała ten mecz 1:3, odpadając z rozgrywek.

Pierwszy gwizdek ćwierćfinałowego meczu wybrzmiał w środę o godzinie 17:00. Już osiem minut po rozpoczęciu spotkania Legia broniąca tytułu otworzyła wynik rywalizacji. Gola na 1:0 zdobył Mateusz Szczepaniak, ośmiokrotny reprezentant Polski. I choć pierwsza połowa nie przyniosła już więcej bramek, tak jednobramkowa zaliczka wskazywała, że to „Legioniści” wrócą do stolicy z awansem do następnej fazy turnieju.

Nic bardziej mylnego - na początku drugiej połowy do wyrównania doprowadziła Legionovia, która remis utrzymywała aż do 89. minuty, kiedy to ponownie udało jej się wbić piłkę do siatki Franciszka Chojaka. Gdy mecz dobiegał końca, w szóstej minucie doliczonego czasu gry gwoździem do trumny warszawskiej Legii okazał się trzeci gol gospodarzy.

W ten oto sposób będąca przedostatnią drużyną III ligi grupy I Legionovia sensacyjnie awansowała dalej kosztem wicelidera ligi i ubiegłorocznego triumfatora Mazowieckiego Pucharu Polski.

Drużyna z Legionowa w półfinale rozgrywek zmierzy się z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, która do tego etapu awansowała za sprawą wycofania się z turnieju ich ćwierćfinałowego rywala - Mławianki Mława. Mecz ten odbędzie się 29 maja w Grodzisku Mazowieckim.