Gigantyczna sensacja w Stuttgarcie! Gauff odpadła. Nieprawdopodobne sceny [WIDEO]

Coco Gauff i Marta Kostiuk zapewniły kibicom zebranym na trybunach niesamowite widowisko. Szczególnie emocjonujący był trzeci set tego spotkania, gdy Amerykanka obroniła łącznie aż siedem piłek meczowych. Finalnie nie udało jej się jednak wygrać. Ukrainka dopięła swego i pokonała rywalkę 3:6, 6:4, 7:6. Tym samym awansowała do półfinału.

Coco Gauff (3. WTA) rozpoczęła zmagania na WTA w Stuttgarcie od spotkania z Sachią Vickery (134. WTA). Amerykanka miała spore problemy z niżej notowaną rywalką, ale ostatecznie wygrała 6:3, 6:4, 7:5. Tym samym awansowała do ćwierćfinału, gdzie zmierzyła się z Martą Kostiuk (27. WTA).

Wielka sensacja w Stuttgarcie. Gauff odpada z turnieju

W pierwszym secie spotkanie było wyrównane. W kluczowym momencie lepiej zaprezentowała się Gauff, która przełamała rywalkę i finalnie wygrała 6:3. Druga partia przyniosła kibicom wiele emocji. W pierwszych czterech gemach żadna ze stron nie była w stanie wygrać własnego podania. Amerykanka wyszła na prowadzenie, ale końcówka partii należała całkowicie do Kostiuk. Ukrainka wróciła ze stanu 2:4, dwukrotnie przełamała rywalkę i finalnie wygrała 6:4.

Trzeci set był prawdziwym rollercoasterem. Starcie było bardzo wyrównane, a w końcówce Kostiuk miała trzy piłki meczowe. Gauff świetnie jednak się wybroniła i doprowadziła do wyrównania. W efekcie do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebny był tie-break. W nim znacznie lepiej prezentowała się Ukrainka, która prowadziła już 6:2. Zawodniczka miała kolejne cztery piłki meczowe, ale Gauff ponownie świetnie się spisała i doprowadziła do remisu. Ostatecznie jednak zabrakło jej sił. Ostatnie dwa punkty wpadły na konto Kostiuk, która wygrała w tie-breaku 8:6 i triumfowała w całym spotkaniu 3:6, 6:4, 7:6.

Tym samym Kostiuk awansowała do półfinału, gdzie zmierzy się z Marketą Vondrousovą (8. WTA). Czeszka wcześniej wyeliminowała Arynę Sabalenkę (2. WTA).

Czy Marta Kostiuk wyeliminuje Marketę Vondrousovą?