Remontada Wisły Kraków. Od 0:2 do 3:2 [WIDEO]

Remontada Wisły Kraków. Od 0:2 do 3:2 [WIDEO] fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Wisła Kraków w 28. kolejce I ligi pokonała Znicza Pruszków 3:2, choć już po około dwudziestu minutach przegrywała dwoma golami.

„Biała Gwiazda” ciągle walczy o to, by na koniec sezonu znalazła się w gronie czterech klubów, które wezmą udział w barażach o awans do Ekstraklasy i wykonała w tym kierunku ważny krok.

Znicz Pruszków powołał się na przepisy Polskiego Związku Piłki Nożnej, odmawiając kibicom drużyny przyjezdnej uczestnictwa w zawodach. Goście byli zatem skazani na siebie.

Początkowo, jakby osamotnieni, stracili dwa szybkie gole, co mogło ustawić mecz. Tak jednak nie było.

W drugie połowie Wisła Kraków wzięła się do pracy i już w 53. minucie udało się jej zdobyć trafienie kontaktowe. Znak do odrabiania strat dał wprowadzony po przerwie David Juncà.

Ten sam zawodnik centrował z rzutu wolnego, gdy na listę strzelców wpisał się Alan Uryga.

Ostateczni cios w 78. minucie gospodarzom po rzucie karnym zadał Ángel Rodado.

Ten wynik oznacza awans Wisły z siódmej na czwartą lokatę. Mimo że najpewniej nie na długo z racji nachodzących spotkań rywali, ekipa spod Wawelu może cieszyć się z progresu.