Świątek poznała pierwszą rywalkę na drodze do obrony tytułu. Pokaz mocy. Będzie groźna!

Tenisistki rozpoczęły grę w turnieju WTA 500 w Stuttgarcie, ale Iga Świątek mogła spokojnie czekać na rywalkę w drugiej rundzie zawodów. We wtorkowy wieczór wszystko stało się jasne. Jej przeciwniczką została Elise Mertens. Belgijka wygrała 6:1, 4:6, 6:0 z Tatjaną Marią w pierwszej rundzie.

Po zmaganiach w Indian Wells i Miami Iga Świątek (1. WTA) miała przerwę od gry w tenisa. Wróciła na kort w miniony weekend podczas rozgrywek Billie Jean King Cup. Wygrała dwa mecze i pomogła reprezentacji Polski zakwalifikować się do turnieju finałowego tych rozgrywek. Teraz polska tenisistka zainauguruje grę na kortach ziemnych w turnieju WTA 500 w Stuttgarcie.

Świątek ma doskonałe wspomnienia ze Stuttgartu, gdyż wygrywała ten turniej w 2022 i 2023 roku. Wtedy opuszczała kort w nowych modelach Porsche. W tym roku mogła liczyć na wolny los w pierwszej rundzie i w drugiej zmierzy się ze zwyciężczynią rywalizacji Tatjana Maria (66. WTA) - Elise Mertens (30. WTA).

Elise Mertens rywalką Igi Świątek w drugiej rundzie turnieju WTA w Stuttgarcie

W pierwszym secie Belgijka była niczym prawdziwy huragan w stuttgarckiej hali. Elise Mertens wygrała sześć gemów z rzędu i w 28 minut zwyciężyła pierwszego seta 6:1.

W drugiej partii było o wiele więcej zwrotów akcji i żadna z tenisistek nie potrafiła zdominować drugiej. Najpierw Niemka prowadziła 2:0, żeby po chwili przegrywać 2:3. Wtedy Maria znowu wygrała dwa gemy z rzędu i prowadziła 4:3. Później kolejne przełamanie i 4:4. Niemiecka tenisistka jednak teraz nie popełniła błędu, przełamała rywalkę i po chwili do zera wygrała gema przy swoim podaniu i zarazem całego seta 6:4.

Wydawało się, że Maria może poważnie zagrozić Mertens, ale nic takiego nie miało miejsca. Belgijka znowu była tenisowym walcem, który nie dał szans rywalce. Przez całego trzeciego seta oddała rywalce zaledwie dziewięć punktów i wygrała cały mecz 6:1, 4:6, 6:0.

Chociaż trudno w to uwierzyć, to Iga Świątek nie miała jeszcze okazji mierzyć się z Elise Mertens w zmaganiach singlowych. Obie panie stanęły naprzeciwko siebie dwukrotnie w deblu. W trzeciej rundzie French Open w 2021 roku Polka w parze z Bethanie Mattek-Sands wygrała 5:7, 6:4, 7:5 z Elise Mertens i Hsieh Su-wei. Kilka miesięcy później w 1/8 finału w Indian Wells Tajwanka i Belgijka zwyciężyły 1:6, 6:4, 10:8.

Wiadomo, kiedy mecz Igi Świątek w Stuttgarcie

Kiedy zatem Iga Świątek i Elise Mertens rozegrają mecz w drugiej rundzie turnieju WTA 500 w Stuttgarcie? Poznaliśmy plan gier na środę i nie ma w nim meczu Polki, więc jej mecz z belgijską tenisistką zostanie rozegrany w czwartek 18 kwietnia. Godzina meczu nie została jeszcze ustalona.

Iga Świątek awansuje do ćwierćfinału turnieju w Stuttgarcie?