PKO BP Ekstraklasa: Bez goli w Mielcu. Stal zremisowała z Widzewem

0
Piłka nożna

Stal Mielec zremisowała sobotni mecz 28. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy, w której to rywalizowała u siebie z Widzewem Łódź.

Bliskim gola dla Widzewa był w 28. minucie Fabio Nunes. Otrzymał on piłkę na pole karne, a następnie wpadł w pole bramkowe. W ostatniej fazie z rytmu wybił go jednak Guillaumier, zaś piłkę złapał interweniujący Kochalski.

Stal zagroziła natomiast w 14. minucie. Z dystansu w światło bramki strzelał Igor Strzałka, lecz czujnie zachował się interweniujący w tej sytuacji Rafał Gikiewicz.

Do przerwy żadna z drużyn nie zdołała strzelić gola, więc na bramki liczono w drugiej połowie spotkania.

W 55. minucie kolejną świetną sytuację na strzelenie gola stworzyli sobie piłkarze Widzewa. Z lewej strony piłkę na pole bramkowe zagrywał Klimek. Opanować futbolówki nie zdołał jednak Nunes, który to przed sobą miał jedynie bramkarza mieleckiej Stali.

Stal Mielec bliską gola była w 79. minucie. Piłkę z prawej strony dogrywał na pole karne Gheorghe. W sytuacji sam na sam znalazł się z nią Meriluoto, lecz ten nie zdołał pokonać Gikiewicza.

Ostatecznie żadna z drużyn nie strzeliła bramek, więc mecz kończy się podziałem punktów.

Stal klasyfikowana jest obecnie na 9. pozycji z dorobkiem 38 pkt. Na 8. miejscu plasuje się Widzew, który to zgromadził 39 pkt. Prowadzeniem cieszy się natomiast Jagiellonia Białystok. W dotychczasowych starciach zgromadziła ona 52 pkt.

W kolejnej rundzie Stal Mielec zmierzy się z Wartą Poznań. Mecz ten zaplanowano na 22 kwietnia. Początek od 19:00.