Duże emocje i pierwsze zwycięstwo kadry B w meczu z Ukrainą

Druga reprezentacja Polski kobiet, po bardzo emocjonującym meczu, wygrała z Ukrainą (35:33) w ramach pierwszego z dwóch meczów towarzyskich zaplanowanych na ten weekend w Zakopanem. Rewanż zaplanowano na niedzielę na godz. 17.00. Transmisja na kanale Handball Polska w serwisie YouTube.

Polska – Ukraina 35:33 (20:15)

Polska: Hypka, Suliga – Dworniczuk, Głębocka 6, Niewiadomska 4, Fedeńczak 2, Pankowska 1, Hartman 2, Kuriata 2, Lipok, Pastuszka 2, Szynkaruk 6, Byzdra 1, Więckowska 7, Leśniak, Janas 2, Sobecka

Podczas gdy pierwsza reprezentacja Polski rywalizowała w czeskim Cheb w towarzyskim turnieju międzypaństwowym, na parkiecie zobaczyć mieliśmy także drugą kadrę Biało-Czerwonych.

Zawodniczki pod wodzą selekcjoner Sabiny Włodek także powracały do wspólnych treningów po pięciu miesiącach przerwy. Ostatnim razem widzieliśmy je na boisku w Cetniewie na samym początku kwietnia, kiedy reprezentacja Polski kobiet B rozegrała towarzyski dwumecz z Norweżkami. Oba spotkania zakończyły się naszymi porażkami (20:29 i 30:40), ale Polki miały okazję zebrać doświadczenie i sprawdzić się na tle silniejszych i bardziej renomowanych rywalek.

Tym razem nasze kadrowiczki zebrały się Zakopanem, gdzie wspólne treningi rozpoczęły w poniedziałek 23 września, a punktem kulminacyjnym tygodniowego zgrupowania miał być towarzyski dwumecz z pierwszą reprezentacją Ukrainy zaplanowany na sobotę i niedzielę.

Wynik sobotniego starcia otworzyły przyjezdne, co było zapowiedzią ich inicjatywy w pierwszym fragmencie meczu. Po 10. minutach Ukrainki prowadziły 7:4. Biało-Czerwone bardzo gwałtownie odrobiły straty, bo już w 13. minucie był remis 8:8.

Od tego momentu szala zaczęła przechylać się na polską stronę, a nasze kadrowiczki powoli budowały przewagę. Dzięki kolejnym trafieniom bardzo dobrze dysponowanej Magdy Więckowskiej oraz skutecznej egzekucji rzutów karnych przez Darię Szynkaruk Polki zeszły na przerwę przy prowadzeniu 20:15.

Po powrocie na parkiet Biało-Czerwone popisały się wspaniałą serią czterech goli, dzięki czemu różnica urosła do dziewięciu “oczek” (24:15). Kiedy wydawało się, iż losy spotkania zostały właśnie rozstrzygnięte, Ukrainki rzuciły się w pogoń, a ich ambicja doceniona została w 52. minucie, kiedy doprowadziły do bramki kontaktowej (28:29).

Na szczęście, w kluczowym fragmencie Polki zachowały więcej zimnej krwi i nie pozwoliły odebrać sobie zwycięstwa. Ważne gole w końcowych minutach zdobyła Nikola Głębocka, a Biało-Czerwone zwyciężyły ostatecznie wynikiem 35:33.

Polsko-ukraiński rewanż odbędzie się już w niedzielę 28 września o godz. 17.00. Transmisja na żywo będzie dostępna na kanale Handball Polska w serwisie YouTube (TUTAJ).