Beach Pro Tour: Kociołek/Łodej zagrają o medale

3 miesięcy temu

To bardzo udany dla reprezentantek Polski turniej. Katarzyna Kociołek i Marta Łodej awansowały do półfinału Beach Pro Tour Futures w Lecce i zagrają o medale we włoskich. Co prawda duet Agata Ceynowa i Nicole Jochym odpadły już z rozgrywek, jednak awansowały do ćwierćfinału, w którym walczyły do końca i kilka brakowało, by przedłużyć mecz, bądź odmienić jego losy.

Polski dzień we włoskim turnieju otworzyły Agata Ceynowa i Nicole Jochym, które walczyły w rundzie play-off o ćwierćfinał. Mimo delikatnych problemów ze swoją grą i błędów, których popełniały więcej od rywalek biało-czerwone zdołały wygrać pierwszego seta. Dużo lepiej spisywały się bowiem w ataku. W kolejnej odsłonie dołożyły do tego bardzo dobre serwisy (trzy asy) i choć Czeszki też próbowały kąsać tym elementem, to dobry atak znowu wziął górę. Wygrana pozwoliła duetowi Ceynowa/Jochym dołączyć do Katarzyny Kociołek i Marty Łodej w ćwierćfinale.

W kolejnej rundzie Agata Ceynowa i Nicole Jochym uległy już Kanadyjkom. W pierwszym secie polska dwójka ponownie głównie zrobiła różnicę sama – błędami własnymi. Pozostałe aspekty gry stały na podobnym poziomie. W kolejnym to rywalki myliły się częściej, ale reprezentantki Polski tego nie wykorzystały. Mimo to wynik osiągnięty przez Agatę Ceynową i Nicole Jochym można uznać za pozytywny.

Bardzo dobrze we włoskich zmaganiach radzą sobie natomiast Katarzyna Kociołek i Marta Łodej. Polki stoczyły trudny ćwierćfinałowy bój, ale zakończyły go sukcesem. Świetnie w ataku spisywała się broniąca duetu, która kończyła te najważniejsze piłki. W pierwszej odsłonie biało-czerwone przegrały delikatnie, a o wygranej włoskiej dwójki decydowały pojedyncze akcje. W kolejnej partii rozpoczęło się show Polek w ataku. Co trzeba podkreślić, wszystko zaczynało się od dobrego przyjęcia i świetnych obron. Kociołek i Łodej nie dały w tej części rywalkom szans. Tie-break był od początku pod kontrolą polskiego duetu. Do solidnej gry w ofensywie reprezentantki naszego kraju dołożyły też dobry serwis i w niedzielę czeka je walka o medale w Beach Pro Tour Futures Lecce.

Play-off 12:
Ceynowa/Jochym (POL) – Dvronikova/Pospisilova (CZE) 2:0

(21:18, 21:16)

ćwierćfinały:
Ceynowa/Jochym (POL) – Dunn/Furlan (CAN) 0:2
(17:21, 22:24)
Kociołek/Łodej (POL) – Mancinelli /Bianchi (ITA) 2:1
(19:21, 21:12, 15:10)

Idź do oryginalnego materiału